S-a dat startul înscrierilor la cea de-a doua ediție a Free Spirit Run Ruse-Giurgiu! Evenimentul sportiv va avea loc pe 16 septembrie și se va desfășura pe un traseu de 15 km, din Piața Libertății – Ruse și până la Turnul Ceasornicului – Giurgiu.
Cei care doresc să participe la competiția de atletism de anul acesta pot accesa rubrica pentru înscrieri și de pe site-ul Primăriei Municipiului Giurgiu. În partea dreaptă a paginii web a instituției, aceștia pot găsi butonul FREE SPIRIT RUN RUSE-GIURGIU 2017, care conține linkul către pagina de înscrieri a concursului (http://run.ruse-giurgiu.eu/ro/inregistrare/).
Prima ediție a competiției sportive Free Spirit Run Giurgiu-Ruse, desfășurată anul trecut pe 24 septembrie, s-a bucurat de mare succes, la startul cursei aliniindu-se 250 de alergători profesioniști și amatori din România, Bulgaria, SUA, Japonia și Franța.
Ultima modificare: 26.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu